ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ

ЗНО у 2021 році

У 2021 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО проходитимуть випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту. Також зовнішнє оцінювання можуть складати випускники минулих років, які планують вступати на навчання до закладів вищої освіти.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш ніж з п’яти навчальних предметів.

Випускники шкіл 2021 року, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів:

· української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури(в оцінку ДПА зараховується частина тесту з української мови);

· математики (рівень стандарту або профільний);

· історії України (частина тесту «Період XX - початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний) - за вибором випускника;

· одного з навчальних предметів за вибором випускника:

історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування отримають три оцінки: за частину тесту з української мови (за шкалою 100-200 балів), за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100-200 балів) та оцінку ДПА за шкалою 1-12 балів за виконання завдань з української мови.

При складанні будь-якого іншого тесту учасники отримають дві оцінки: оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної та історії), а також оцінку за шкалою 100-200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту.

Оцінки за шкалою 100-200 балів будуть використовуватись для вступу до закладів вищої освіти України.

Також, для вступу до закладів вищої освіти випускники 2021 року можуть додатково обрати будь-який п’ятий предмет з переліку предметів ЗНО.

Випускники шкіл минулих років, які вступають до закладів вищої освіти, можуть скласти тести не більше ніж з 5-ти навчальних предметів на вибір: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.

Терміни реєстрації

Реєстрація для участі в ЗНО-2021 триватиме з 01.02.2021р. до 05.03.2021.

Керівники закладів освіти зможуть подати документи учнів (слухачів, студентів), які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, до 01.03. 2021р

Календар ЗНО-2021

Хімія–21.05.2021

Іспанська, німецька, французька мови –24.05.2021

Англійська мова —25.05.2021

Математика–28.05.2021

Математика (завдання рівня стандарту) –28.05.2021

Українська мова –01.06.2021

Українська мова і література – 01.06.2021

Історія України – 04.06.2021

Фізика –07.06.2021

Біологія –10.06.2021

Географія –15.06.2021

Розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО результатів зовнішнього оцінювання:

хімія – до 04.06.2021,

іноземні мови – до 18.06.2021,

математика, фізика – до 22.06.2021,
українська мова, українська мова і література, історія України, біологія – до 25.06.2021,

географія – до 30.06.2021

Особливості ЗНО/ДПА
з математики

ДПА (У ФОРМІ ЗНО) З МАТЕМАТИКИ для осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ, а ЗНО З МАТЕМАТИКИ – НЕ ОБОВ’ЯЗКОВЕ(якщо не є конкурсним предметом для вступу). Тому сертифікаційну роботу з математики розділено на два тестових зошити:

· зошит із завданнями рівня стандарту(СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ (ЗАВДАННЯ РІВНЯ СТАНДАРТУ)– для осіб, які проходять ДПА у формі ЗНО, вивчають математику на рівні стандарту і бажають отримати лише результат ДПА;

· зошит із завданнями рівня стандарту та профільного рівня(СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ)– для осіб, які:

o проходять ДПА у формі ЗНО та вивчають математику на профільному рівні;

o бажають отримати результат ЗНО з математики для вступу до закладів вищої освіти.

СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ (ЗАВДАННЯ РІВНЯ СТАНДАРТУ) СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ
Міститиме завдання рівня стандарту Міститиме завдання рівня стандарту і завдання профільного рівня
Результат ДПА* 1-12 балів за шкалою рівня стандарту Результат ДПА* 1-12 балів за шкалою профільного рівня (для осіб, які вивчали математику на профільному рівні) 1-12 балів за шкалою рівня стандарту (для осіб,які вивчали математику на рівні стандарту)
Результат ЗНО за шкалою 100-200 балів відсутній Результат ЗНО* 100-200 балів (за умови подолання порогу "склав / не склав")


*Результати з математики визначаються за:

· рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників / учасниць, які виконували СЕРТИФІКАЦІЙНУ РОБОТУ З МАТЕМАТИКИ та подолали поріг «склав / не склав»;

· критеріальною шкалою 1-12 балів – для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

Особливості ЗНО/ДПА з української мови та
української мови і літератури

У 2021 році в переліку навчальних предметів зовнішнього оцінювання виокремлюють: 1) українську мову та

2) українську мову і літературу.

Особи, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, під час реєстрації на ЗНО матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час зовнішнього оцінювання: сертифікаційну роботу з української мови або сертифікаційну роботу з української мови і літератури*.

*Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році

передбачено, що для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови.

Сертифікаційна робота з української мови Сертифікаційна робота з української мови і літератури
Міститиме завдання з української мови Міститиме всі завдання сертифікаційної Роботи з української мови (субтест з української мови)і завдання з української літератури
Результат ДПА** 1-12 балів за виконання тесту Результат ДПА** 1-12 балів за виконання субтесту з української мови
Результат ЗНО** 100-200 балів (за умови подолання порогу "склав / не склав") Результат ЗНО** 100-200 балів з української мови (за умови подолання порогу "склав / не склав" у межах субтесту з української мови). 100–200 балів з української мови і літератури (за умови подолання порогу "склав / не склав").


**Результати з української мови / української мови і літератури визначаються за:

рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників / учасниць, які подолали поріг "склав / не склав";

· критеріальною шкалою 1-12 балів– для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та обрали українську мову або українську мову і літературу для проходження ДПА у формі ЗНО.

· Особливості ДПА/ЗНО з іноземної мови

Сертифікаційні роботи з іноземних мов містять завдання рівня стандарту та профільного рівня. Здобувачі освіти, яким результат ЗНО з іноземної мови має зараховуватися як оцінка за ДПА, отримують її за результатами виконання завдань:

· – рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

· – рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні.

ЗНО та вступ до закладів вищої освіти

Перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на відкриті, фіксовані та небюджетні конкурсні пропозиції на основі повної загальної середньої освіти визначено в додатку 4 Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

У 2021 році при вступі до закладів вищої освіти прийматимуться сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років у будь-яких комбінаціях на вибір вступника.

Документи, що підтверджують реєстрацію та інформаційна сторінка

Документами, що підтверджують реєстрацію, є сертифікат ЗНО-2021(Сертифікат) та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО.

Сертифікат є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PIN-код, які потрібні для входу доінформаційної сторінки учасника ЗНО.

Інформаційна сторінка є особистим джерелом інформації для кожного учасника ЗНО. Вона містить у собі реєстраційні дані особи, з неї учасник ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування –Інформаційну картку з результатами ЗНО. Вхід на власну інформаційну сторінку можливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО)www.testportal.gov.uaабо сайти регіональних центрів.

Запрошення-перепустки

Місце, дата та час проведення ЗНО зазначаються в запрошенні-перепустці.

Запрошення-перепустка НЕ надсилатиметься поштою– її потрібно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.

Запрошення-перепустки будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30.04.2021

ДПА та ЗНО

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ психолога

Для учнів школи

Спочатку підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зруч­но розташуйте необхідні підруч­ники, посібники, зошити, папір, олівці. Можна ввести в інтер’єр кімнати жов­тий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якоїсь картин­ки в цих тонах.

Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: «трохи позаймаюся», а які саме розділи і теми.

Почніть зі складнішого, з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко «розгойдатися», можна почати з того ма­теріалу, який найбільш цікавий і приємний. Можливо, поступово увійдете до робочого ритму, і справа піде.

Чергуйте заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин — пе­рерви. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.

Не треба прагнути до того, аби прочитати і запам’ятати напам’ять увесь підручник. Корисно структурувати матеріал, складати плани, схеми, причому бажано їх записува­ти. Плани корисні і тому, що за ними легко повторити якийсь матеріал.

Як запам’ятовувати матеріал. Психологи встановили, що наша оперативна пам’ять при одночасному сприйнятті здатна утри­мати і потім відтворити в середньому лише сім об’єктів. Тому матеріал краще розби­ти на смислові шматки, бажано, аби їх було не більше семи. Смислові шматки матеріалу необхідно укрупнювати й уза­гальнювати, виражати головну думку од­нією фразою.

Не слід квапитися, за будь-яку ціну запам’ятовувати складний текст, не ро­зібравшись у його внутрішніх зв’язках, не зрозумівши міркувань автора. Серед другорядного потрібно виявити найголов­ніше.

Використовуйте асоціації. Метод ло­кальної прив’язки полягає у побудові для ряду, що запам’ятовується, об’єктів іншого ряду — опорного, з добре знайомих або легких для вивчення об’єктів. Таким опор­ним рядом може бути послідовність кімнат у вашій квартирі, будинків на вашій вулиці тощо. Людина спочатку заучує опорний ряд, а потім використовує його елементи, аби зіставити з ними елементи заучува­ного ряду. Отже, якщо в матеріалі мало внутрішніх зв’язків — озирніться довкола. Уявіть обстановку, в якій ви вивчали ма­теріал, і ви пригадаєте його, адже отримані одночасно враження запускають механізм згадування.

Як повторювати?Перекажіть текст своїми словами, і ви легше його запам’ятаєте, аніж просто прочитавши багато разів, — адже це активна розумова праця. Загалом, будь-яка аналітична робота з текстом дозволяє краще його запам’ятати. Це може бути пе­рекомпонування матеріалу, знаходження парадоксальних формулювань для нього, залучення контрастного фону або матеріалу тощо.

Конспектування. Виявляється, текст мож­на сильно скоротити, представивши його у вигляді схеми — «зірки», «дерева», «дуж­ки» тощо. При цьому сприйняття та якість запам’ятовування значно покращуються че­рез образність запису.

Таким чином, вам необхідно розбити великий текст не більш ніж на 7 частин, зв’язати ці частини між собою, виділити опори (слова і думки, що стоять за ними) і завчити їх.

У системі заучування матеріалу важливу роль відіграє повторення.

Виконуйте якомога більше різних опуб­лікованих тестів з якогось предмета. Ці тре­нування ознайомлять вас із конструкціями тестових завдань.

Тренуйтеся із секундоміром у руках, за­сікайте час виконання тестів. Готуючись до іспитів, ніколи не думайте, що не впораєтеся із завданням, а навпаки, подумки малюйте собі картину тріумфу.

Залиште один день перед іспитом на те, аби знову повторити всі плани відповідей, ще раз зупинитися на складніших питаннях.

Кiлькiсть переглядiв: 27

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 26 Вересня 2022

Фотогалерея